Tehát egy HTML oldal szerkesztésében elégséges egy Windows standard program is, mint a Notepad (Jegyzettömb). A HTML nyelv utasítássorból áll, amelynek tartalmába bármilyen szövegolvasóval beletekínthetünk. Azonban most már vannak olyan csomagolt, tömörített html oldalak amelyek kódolva vannak, és nem láthatók dekódolás nélkül az utasítások - de ez ritka. A html oldalt mindig a <html> TAG-el kezdjük és a </html>-el zárjuk - ezzel jelezve a Internet Explorer, vagy a Netscape internetes böngészõk számára, hogy a dokumentum HTML nyelven van írva. Ezt a TAG-et azonban el is hagyhatjuk, mert nem "életfontosságú".

          Egy általános html oldal egy fejlécbõl és egy oldalleíró részbõl áll, melyet a html nyelv azonosítására szolgáló utasítások szegélyeznek(<html>...</html>). A fejlécben (<head>...</head>) az oldal egészére vonatkozó általános utasítások (oldal megnevezése, készítõje, kódlapja stb.) találhatók ( head = fej).

          Bár az oldalleíró részben (<body>...<body>) kap helyet, de mégis az egész lapra tudjuk csak meghatározni az oldal hátterét (ld. 9. Háttérbeállítások) és az oldalon használt színeket ( body = test). A fájl eyen belül folyamatosan tartalmazza az oldalon található elemeket, melyek elsõsorban szövegek és képek.

Minta:

<html>
<head>
........
........
(a fejlécen belüli tulajdonság-beállítások)
........
</head>
<body ........ (oldalbeállítások)>
........
........ (az oldal elemei, utatasítások)
........
</body>
</html>


Példák:

  2. A HTML szerkezete

Gyakorlatok:

  2. A HTML szerkezete

Elõzõ lecke  Következõ lecke